Pocztówka z Józefowa

with Brak komentarzy

Ilustracja ze Świdermajerem – Pocztówka.

W 2022 roku Miasto Józefów obchodzi 60 Urodziny. To wyjątkowy czas. Świętowanie tej rocznicy postanowiłam podkreślić narysowaniem ilustracji związanej z miastem i wydrukowałam ją w formie pocztówki.

Jak wygląda pocztówka z Józefowa?

Kartka ma wielkość 17cm na 12 cm, wchodzi do koperty B6 (takiej większej od zwykłej). Jest składana czyli "otwierana" więc ma dużo miejsca w środku na życzenia, pozdrowienia, zamaszyste podpisy i rysunki.

Dołączyłam do niej kolorową kopertę w intensywnym odcieniu. Można na niej napisać adres czarnym cienkopisem lub białym gelpen'em (długopis żelowy). Na pewno zwróci na siebie uwagę.

Trochę o tym jak powstała ilustracja

Ilustracja na kartce jest efektem twórczego procesu. Najpierw narysowałam elementy związane z miastem, w którym mieszkam. Przy wyborze kierowałam się tym co sprawia, że fajnie się tu żyje czyli obecnością zieleni. Wybrałam sosnę, świerki, czerwonołodygowe derenie i wspaniale kwitnące wiosną różaneczniki. Małym puszczeniem oka z mojej strony jest umieszczenie na kartce wszędobylskich srok.

Najważniejszym, centralnym elementem jest tu budynek Świdermajera - uroczej lokalnej architektury tworzącej wyjątkowy klimat tego miasta.

Kolejnym krokiem było przygotowanie kartki do druku w programie graficznym. Zadbałam o detale i proporcje.

Dominują tu moje ulubione kolory czyli granat i odcienie zieleni.

Oprócz klasycznego zastosowania czyli wysłania znajomym życzeń lub pozdrowień moja kartka może też pełnić rolę zaproszenia - nie ma w niej napisów determinujących użycie.

Zaprojektowałam ją tak, aby nie miała żadnych liter na pierwszej stronie ponieważ może też służyć jako obrazek do powieszenia na ścianę - do czego serdecznie zachęcam.

Mam w planie (będę dawać znać) przygotowanie kolejnej ilustracji  ponieważ czuję niedosyt - mam jeszcze kilka motywów do narysowania. To miasto mnie inspiruje.

O tym jak powstała kartka zrobiłam bardzo krótki film, który można obejrzeć na moim kanale na YT:Pocztówka z Józefowa

 

 

A gdzie można ją kupić?

Obecnie zakup pocztówki jest możliwy po skontaktowaniu się ze mną 🙂 Informacje o numerze telefonu i adresie mailowym znajdziesz w tej zakładce

Zapraszam!