Dwie minuty rysowania

with Brak komentarzy

Rysuję codziennie

#dwieminutyrysowania znajdziesz na Instagramie.

Szukam dla siebie rozwiązań. W lipcu przyszedł mi do głowy pomysł aby zmienić moje konto na Instagramie na Dwie Minuty Rysowania. Rysuję codziennie, nie publikuję wszystkiego. Chcę stworzyć miejsce w sieci, które będzie przyjazne dla wszystkich rysujących - niezależnie od poziomu umiejętności. Codzienne rozwijanie się - nawet poprzez te dwie minuty- przyniesie efekt większej swobody w rysowaniu, mój mózg odpoczywa od zgiełku i listy codziennych zadań i obowiązków. Dwie minuty zawsze się znajdą,. Do porannej kawki na przykład.

Prawda jest taka, że myślę sobie: "Dwie minuty, spoko, tyle dam radę" a potem rysuję 10,20 czy czasem nawet godzinę. Lekkość tych dwóch minut powoduje zdjęcie presji z samego rysowania. Mogę też rysować wszystko: to, co przede mną, hasło z internetu, ilustrację do książki, którą czytam, inspirację z ulicy.

Zaczęłam

Na razie moje wnioski są takie:

  1. utrzymuję łatwość w rysowaniu
  2. próbuję nowych technik i wykorzystuję zgromadzone w szufladach materiały
  3. mam poczucie prowadzenia wizualnego dziennika w szkicowniku
  4. pracuję nad swoim stylem i próbuję różnych rozwiązań
  5. znalazłam filtr na Instagramie, który spowodował, że zaczęłam używać innych zestawień kolorów
  6. wzrosła moja uważność na detale w otaczającym mnie świecie
  7. rysowanie powoduje rozpłynięcie się we mnie ciężkiego uczucia, że "coś mnie omija" i jestem nie tam gdzie trzeba. Uczucie to narosło we mnie z powodu izolacji  podczas "wiadomo czego" i ciągłych negatywnych wiadomości, które niepotrzebnie czytałam w internecie.
  8. mam masę nowych pomysłów - rysowanie to taki trening dla kreatywności.

 

Bardzo polecam i zachęcam do rysowania ze mną.

Jeszcze jedna sprawa: odkąd rysuję codziennie i opowiadam o tym ludziom otwierają się dla mnie nowe możliwości a ja bardzo lubię przygody i bardzo lubię swoje rysownicze życie.

Na razie zamierzam dużo rysować, najlepiej codziennie, minimum dwie minuty. Publikować na Instagramie będę często ale nie narzucam sobie, że też codziennie. Pod koniec każdego miesiąca przygotuję wpis z wnioskami, co mi daje rysowanie, co się zmieniło, jakie są moje obserwacje - tu na blogu.

W tym wpisie będzie kilka prac - wszystkie tylko na Instagramie gdzie zapraszam.